نظر جدید هیئت عالی نظارت مجمع درباره طرح تشکیل وزارت بازرگانی به شورای نگهبان اعلام شده است


مصطفی میرسلیم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری سایت ده آباد ،در پاسخ به اینکه آیا هیئت عالی نظارت مجمع، پس گرفتن نظر خود درباره مغایرت طرح تشکیل وزارت بازرگانی با سیاست های کلی نظام را رسما به شورای نگهبان اعلام کرده یا همچنان نامه آبان ماه رسمیت دارد؟ گفت: هیئت عالی نظارت نظر جدید خود را به شورای نگهبان اعلام نموده است.

حدود یک ماه قبل، میرسلیم در گفت‌وگو با بخش خبر ده آباد اعلام کرده بود: «نظریۀ هیئت عالی نظارت بر این بوده که تفکیک مجدد وزارت بازرگانی از وزارت صنعت و معدن و تجارت بر خلاف سیاستهای کلی ابلاغی است. اخیرا رئیس محترم مجلس که مانند بقیۀ سران قوا عضو هیئت عالی نظارت نیست، نامه ای را با مجموعه ای از استدلالها ارائه داده است که در جلسۀ گذشتۀ هیئت عالی مطرح و پس از بررسی مقرر شد نظریۀ جدید هیئت عالی نظارت در بارۀ عدم مخالفت با طرح، به اطلاع شورای محترم نگهبان برسد تا مراحل قانونی را طی کند».

براساس این گزارش، اوایل این هفته، نامه مورخ ۲۷ آبان ماه قائم مقام دبیر شورای نگهبان به رئیس مجلس شورای اسلامی درباره نظر اولیه هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام منتشر شد که تصویر آن در ادامه آمده است:

خبرگزاری سایت ده آباد قبلا جزئیات این نامه هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام را اعلام کرده بود.

به گزارش خبرگزاری ده آباد، سال گذشته موضوع تشکیل وزارت بازگانی با اصرار دولت در مجلس مطرح و در صحن علنی مجلس مورد مخالفت قرار گرفت. با توجه به پافشاری دولت، تعدادی از نمایندگان مجلس با جمع آوری امضاء اقدام به تهیه طرحی در این خصوص کردند و نهایتا این طرح در اوایل مهرماه سال جاری به تصویب مجلس رسید.

انتهای پیام/

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

لزوم تمرکز تصمیم‌گیری‌ها و حذف شوراهای عالی - خبرگزاری ده آباد | اخبار ایران و جهان

چ دی ۲۵ , ۱۳۹۸
به گزارش بخش خبر سایت ده آباد، علی‌محمد فلاح‌زاده امروز در «سومین کنفرانس حکمرانی و سیاستگذاری عمومی» در نشست تخصصی […]

پایگاه اطلاع‌رسانی ده آباد


این پایگاه پس از زمان حدود 1 سال مجدداً باز طراحی شده و دوباره آماده خدمات رسانی به شما همشهریان گرامی میباشد لطفاً با نظرات و پیشنهادات خود ما را در این کار همراهی نمایید

دانلود برنامه اندروید ده آباد