دشمن از نیروهای مسلح ما وحشت دارد/عطر شهید سلیمانی دنیا را پر کرد – خبرگزاری سایت ده آباد | اخبار ایران و جهانبه گزارش بخش خبر سایت ده آباد ، حجت الاسلام سید علیرضا عبادی یکشنبه شب در مراسم گرامیداشت هفتمین روز درگذشت شهید سردار سلیمانی و همراهان شهیدش و تسلیم ایام شهادت فاطمه زهرا (س) اظهار داشت: شهادت سردار سلیمانی همانند مثل شیشه عطری بود که شکست و بوی عطر آن دنیا را پر کرد.

وی بیان کرد: این اتفاق حس حق طلبی، احساس خداجویی و عشق به کمال را در همه قشرها، زن و مردم و کوچک و بزرگ تحریک کرد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه اگر همین احساس باشد در همین مراسم نیز متوقف می‌شود، بیان داشت: اما نباید این مسائل در احساس خلاصه و متوقف شود بلکه باید این راه که راه کمال است، توسط دانشگاه و حوزه تجزیه و تحلیل شود.

عبادی با تأکید بر اینکه در این عالم امور مادی و معنوی بر سلسله علل و اسباب و بر اساس فرمول است، عنوان داشت: بنابراین صدها و هزاران انسان از جمله سردار سلیمانی که به این کمالات می رسند یک اتفاق نیست بلکه یک فرمول است.

وی با بیان اینکه تمام این عالم از جمله عالم حیوانات و حشرات، در صنعت و تکنیک، دین، مسائل اجتماعی و خانواده همه قانون است، بیان داشت: به کمال رسیدن نیز قانون است، بنابراین حوزه و دانشگاه نباید اجازه دهد این مسائل در چارچوب احساسات تمام شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ادامه داد: این جامعه‌ای تشنه کمال است و باید این تشنگان را سیراب کرد و این راه باید باز بماند.

عبادی به سو استفاده برخی از واژه‌ای آزادی اشاره کرد و گفت: همین یک واژه را نتوانسته ایم به صورت صریح برای مردم معنی کنیم.

وی با تأکید بر اینکه آزادی در چارچوب قانون معنی می‌دهد و آزادی در خارج از قانون یعنی هرج و مرج، بیان کرد: در سو استفاده‌هایی که از احساسات مردم می‌شود آزادی را به عنوان یک واژه تحریفی خارج از قانون معنی می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه دانشگاه و حوزه باید این مسئله را برای جامعه خود صریح معنی کنند، افزود: استعمارگرها از این واژه سو استفاده و جامعه را تحریک می‌کنند و بعد جامعه بشر را در هرجایی که خواستند زمین گیر می‌کنند.

عبادی ادامه داد: کار به جایی رسیده که به دلیل عدم توجیه افکار عمومی بعضی‌ها در جواب هرج و مرج‌هایی ایجاد شده می‌گویند: مگر اینجا پادگان است؟.

وی، پادگان‌ها را یکی از موفق ترین نهادهای کشور دانست و گفت: در این پادگان‌ها قانون را اجرا می‌کنند اما در مکان‌های دیگر قانون را می‌شکنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه حتی موفق ترین نهاد در آموزش‌ها نهادهای پادگانی هستند، افزود: برخلاف ما که با تئوری سرو کار داریم آنها آموزش و اجرای عملی را به صورت همزمان دارند و در حین اینکه فرمول را ارائه می‌دهند اجرا می‌کنند.

وحشت نیروهای نظامی و امنیتی در دل دشمن

عبادی با بیان اینکه پادگان‌ها و دانشگاه‌های نظامی هستند که در این شرایط بحران و تحریم گره صنعت و تولید کشور را باز می‌کنند، عنوان داشت: در سایر زمینه‌ها نیز از کمک به محرومین گرفته تا بهداشت و درمان و کمک به مردم در حوادث اگر اینها نباشند دولت از پس مشکلات برنمی آید.

وی با بیان اینکه در همه این زمینه‌ها کسانی که مشکلات را حل می‌کنند نیروهای نظامی هستند، افزود: نیروهای نظامی در کنار مردم و با مردم هستند این در حالی است که در چهل سال گذشته با این همه تهاجم دشمن را سرجای خود نشانده اند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه پادگان به قانون عمل می‌کند و چه بسا بسیاری از ما مسئولان به غرور عمل می‌کنیم نه به قانون، افزود: بسیاری از ما به اسم آزادی هر طور که دلمان می‌خواهد عمل کنیم و باید نسبت به آن پاسخگو باشیم.

عبادی گفت: وقتی قانون به وسیله قانون دان شکسته و به وسیله مجری تعطیلی می‌شود نقاط ضعفی است که به دشمن جرأت می‌دهد.

وی اضافه کرد: وحشتی که نیروهای نظامی و امنیتی در دل دشمن ایجاد کرده به ما فرصت می‌دهد که اگر اینها نباشند نه شما در دانشگاه و نه من در حوزه نمی‌توانیم یک مسئله بخوانیم.

دانشگاهیان و حوزویان روشنگری کنند

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی شخصیت سردار سپهبد قاسم سلیمانی را عاشق شهادت و متصل به خدا دانست و گفت: سردار سلیمانی نه خود را مقید به راحتی، نه پول، نه خانه و ماشین کرد و همواره به دنبال این بود به گونه‌ای بمیرد که در راه رضای خدا باشد.

عبادی اضافه کرد: دانشگاهیان و حوزویان که ستون فقرات اسلام هستند باید در روشنگری صحیح و تبیین آن چیزی که لازم است برای مصونیت ماندن از تهاجم‌های فرهنگی دشمن، بیش از پیش به میدان بیایند.

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

وزارت خارجه سفیر انگلیس را باید ظرف 24 ساعت اخراج می کرد

د دی ۲۳ , ۱۳۹۸
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری سایت ده آباد ، حجت الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی نماینده مردم فلاورجان در مجلس […]

پایگاه اطلاع‌رسانی ده آباد


این پایگاه پس از زمان حدود 1 سال مجدداً باز طراحی شده و دوباره آماده خدمات رسانی به شما همشهریان گرامی میباشد لطفاً با نظرات و پیشنهادات خود ما را در این کار همراهی نمایید

دانلود برنامه اندروید ده آباد