انتشار ۸۲ هزار میلیارد تومان اوراق مالی اسلامی در سال ۹۸ – خبرگزاری ده آباد | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری ده آباد، کمیته اطلاع رسانی هفته دولت مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت امور اقتصادی و دارایی، طی گزارشی در تشریح اهم سیاست‌ها، برنامه‌های عملیاتی، اقدامات اجرایی و دستاوردهای معاونت نظارت مالی و خزانه داری این وزارتخانه، اعلام کرد: در سال ۹۸ مجموعاً ۸۲ هزار میلیارد تومان اوراق مالی اسلامی شامل ۴۰ هزار میلیارد تومان اوراق نقدی و ۴۲ هزار میلیارد تومان اوراق غیر نقدی منتشر شده است. همچنین در طول سال ۱۳۹۸، معادل ۱۳۱ هزار و ۳۵۸ میلیارد ریال تهاتر بدهی‌ها و مطالبات دولت از طریق صدور اوراق تسویه نوع اول و دوم صورت گرفته است.

این گزارش، همچنین، تهاتر بدهی‌ها و مطالبات دولت به مبلغ ۲۸ هزار و ۴۴۰ میلیارد ریال، بر اساس ۱۳ مصوبه هیئت وزیران را، به عنوان بخشی دیگر از عملکرد معاونت نظارت مالی و خزانه داری کل کشور طی سال ۱۳۹۸ اعلام می‌کند.

پرداخت حقوق به ۲.۵ میلیون کارمند دولت

در بخش دیگری از این گزارش، هوشمند سازی عملیات مالی دولت به عنوان فصلی دیگر از وظایف معاونت نظارت مالی و خزانه داری کل کشور مورد اشاره قرار گرفته و اجرای کامل سامانه تخصیص اعتبارات (سناب)، سامانه جامع حسابداری خزانه، سامانه درخواست وجه الکترونیکی، سامانه مدیریت حساب‌های بانکی و پرداخت حقوق و مزایای کارکنان دولت به صورت مستقیم و هم‌زمان به عنوان مصادیق اجرایی آن معرفی شده است.

همچنین این گزارش تصریح دارد: خزانه‌داری کل کشور، حقوق و مزایای مستمر حدود دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از کارمندان رسمی، پیمانی و قراردادی دولت را از طریق سیستم پایای بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به صورت مستقیم و هم‌زمان پرداخت می‌کند.

ثبت ۴۴۱ هزار و ۷۵۱ ملک دولتی

در این گزارش آمده است: برای شناسایی اموال غیرمنقول دولت با ایجاد سامانه جامع اطلاعات دستگاه‌های اجرایی (سادا) و ایجاد حساب کاربری و ابلاغ آن به دستگاه‌های اجرایی، تا مرداد سال ۱۳۹۹ تعداد ۴۴۱ هزار و ۷۵۱ ملک دولتی ثبت شده که از این تعداد، ۲۳ هزار و ۷۵۴ ملک در یک‌ساله اخیر، شناسایی و ثبت‌شده است.

این گزارش از صدور تعداد ۹۰۷ فقره گواهی برای تثبیت مالکیت اموال غیرمنقول دولت طی یک سال منتهی به پایان مرداد ۱۳۹۹ و شناسایی و ثبت تعداد ۷.۵ میلیون قلم، اموال منقول با اجرای نظام نوین اموال منقول غیرمصرفی و شیوه‌نامه شناسایی اموال دولت توسط معاونت نظارت مالی و خزانه داری کل کشور در حد فاصل مرداد ۱۳۹۸ لغایت مرداد ۱۳۹۹ توسط خبر داده است.

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

مدیران دولتی با متخلفان از پروتکل های بهداشتی راسا برخورد کنند - خبرگزاری سایت ده آباد | اخبار ایران و جهان

س شهریور ۴ , ۱۳۹۹
به گزارش خبرگزاری سایت ده آباد به نقل از سازمان اداری و استخدامی، پیرو بخشنامه شماره ۲۰۵۷۳۰ مورخ ۲۴/‏۰۴/‏۱۳۹۹‬ و […]

پایگاه اطلاع‌رسانی ده آباد


این پایگاه پس از زمان حدود 1 سال مجدداً باز طراحی شده و دوباره آماده خدمات رسانی به شما همشهریان گرامی میباشد لطفاً با نظرات و پیشنهادات خود ما را در این کار همراهی نمایید

دانلود برنامه اندروید ده آباد