امکان رای‌گیری الکترونیک در مجامع عمومی فراهم می‌شود – خبرگزاری سایت ده آباد | اخبار ایران و جهانبه گزارش بخش خبر سایت ده آباد، حسین فهیمی، سخنگوی ستاد راهبردی آزادسازی سهام عدالت امروز در نشست خبری این ستاد گفت: سوال رایج آن است که برای اینکه سهام عدالت آزاد شود یا آن‌ را بفروشیم، باید چه کاری انجام دهیم؛ جواب این است‌ که هیچ کار؛ اما باید توجه داشت که طیف گسترده ای از کار در سازمان بورس است که ما باید آن‌ را انجام بدهیم که در دو سال گذشته برخی از آنها انجام شده و در دوماه گذشته این اقدامات تشدید که‌ ما بتوانیم این کارها را انجام دهیم.

برای فروش و نگهداری سهام عدالت نیازی به کد بورسی نیست

فهیمی اظهار داشت: بنابراین مشمولان برای اعمال حقوقشان اگر می‌خواهند سهام خود را بفروشند، در خانه خودشان می توانند کار را پیش ببرند تا بدون نیاز به جابجایی این‌ خدماترا دریافت کنند؛ اما قصد خرید دارد و می‌خواهند به دارایی‌شان اضافه کنند، می‌توانند کد بورسی بگیرند و این کار را انجام دهند؛ بنابراین اگر قصد فروش یا نگهداری سهام را دارند، نیاز نیست کاری انجام دهند.

وی افزود: این افراد تنها باید به سامانه مراجعه کنند و اگر چنانچه قصد تملک مستقیم دارایی‌ها را دارند اعلام‌ کنند و اگر این قصد را ندارند، شماره موبایلی که به نام خودشان است را اعلام کنند تا ما بتوانیم اقدامات مورد نیاز را اطلاع رسانی کنیم.

ستاد راهبردی آزاد سازی سهام عدالت گفت: از نزدیک به ۵۰ میلیون نفر از اسامی سهامداران که در اختیار ما قرار گرفت و از این بین برای ۳۵ میلیون نفر که مشخصات هویتی و شماره شبا مورد تایید ارائه کردند کد بورسی هم صادر کرده بوریم؛ اما در آن دارایی نیست و این دارایی زمانی اضافه می‌شود که افراد قصد آزادسازی مستقیم داشته باشند.

بازار سرمایه در حال یک پوست اندازی بزرگ است

فهیمی افزود: حجم‌گسترده سهام عدالت فرصتی تاریخی برای بازار سرمایه است و زیر ساخت موجود و کسب و کارهای حوزه سرمایه را متحول خواهد کرد.

وی گفت: بازار سرمایه در حال یک پوست اندازی بزرگ است و برای اقدامات لازم برای آزاد سازی سهام عدالت، دو جلسه برگزار شده که در آن تصمیمات مناسبی گرفته شده و مفاد مورد نیاز آن ابلاغ خواهد شد.

فهیمی ادامه داد: یکی از اقداماتی که متحول خواهد شد و تنها تایید هیئت وزیران را برای نهایی شدن نیاز دارد، نحوه اجراز هویت است. این مورد تنها برای این است که قصد خرید دارند نه کسانی که قصد فروش یا نگهداری را دارند.

سخنگوی ستاد راهبردی آزاد سازی سهام عدالت درباره افزایش بستر صدور کد بورسی گفت: ما مراکز سجام را به ۲۰۰۰ مرکز گسترش دادیم؛ بنابراین جدیداً صفوفی در بانک‌ها و دفاترپیشخوان نداشتیم.

وی افزود: علاوه بر این، احراز هویت الکترونیکی هم اضافه خواهد شد.

فهیمی بار دیگر تاکید کرد: تمام اینها برای آن دسته از مشمولینی است که قصد خرید دارند و کسانی که می‌خواهند بفروشند و یا نگهداری کنند، فعلاً صبر کنند؛ چراکه برای آنها خبرهای خوبی داریم که ساز و کار ساده‌تر خواهد بود.

سخنگوی ستاد راهبردی آزاد سازی سهام عدالت درباره اقدام جدید دیگر سازمان بورس نیز گفت: نحوه سفارش گیری و خرید و فروش حضور در مجامع، اعمال حقوق مالکانه، رای‌گیری ها در شرف یک پوست اندازی بزرگی است که دیگر بازیگران بورس هم‌ از این استفاده خواهند کرد.

فراهم کردن امکان رای الکترونیکی در مجامع عمومی

فهیمی در پاسخ به این سوال که نظارت بر شرکتهای سرمایه گذاری استانی به عهده چه کسانی است، گفت: انتخاب مدیر شرکت سرمایه گذاری استانی با سرمایه گذاران سهام عدالت است و این مدیران نه از دولت و نه از بورس و اوراق بهادار اتتخاب می‌شوند.

وی ادامه داد: سازمان بورس در حال تدارک برای فراهم کردن رای الکترونیکی در مجامع عمومی است.

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

جزییات نرخ تورم جوجه یک روزه و تخم مرغ نطفه دار - خبرگزاری ده آباد | اخبار ایران و جهان

ش اردیبهشت ۲۰ , ۱۳۹۹
به گزارش خبرگزاری ده آباد، مرکز آمار ایران در گزارشی، شاخص قیمت تولیدکننده محصولات مرغداری‌های صنعتی کشور در زمستان ١٣٩٨ […]

پایگاه اطلاع‌رسانی ده آباد


این پایگاه پس از زمان حدود 1 سال مجدداً باز طراحی شده و دوباره آماده خدمات رسانی به شما همشهریان گرامی میباشد لطفاً با نظرات و پیشنهادات خود ما را در این کار همراهی نمایید

دانلود برنامه اندروید ده آباد