۱۶۶ نظامی ایرانی در المپیک «سیزم» در چین شرکت می‌کنند – خبرگزاری ده آباد | اخبار ایران و جهانبه گزارش بخش خبر سایت ده آباد، امیر سید کمال پیمبری رئیس اداره ورزش و آمادگی جسمانی ستاد کل نیروهای مسلح امروز (چهارشنبه) در نشست خبری که به منظور تشریح برنامه‌های کشورمان برای حضور در مسابقات المپیک نیروهای مسلح (سیزم) برگزار شد، گفت: هفتمین دوره مسابقات ورزشی المپیک نظامیان جهان از ۲۶ مهر تا ۵ آبان در ۳۲ رشته، با حضور بیش از ۱۲۰ کشور و ۹ هزار و ۵۰۰ ورزشکار نظامی در چین برگزار می‌شود.

وی افزود: ورزشکاران کشورمان هم برای حضور در این رقابت‌ها در قالب ۱۴ تیم و ۱۴ رشته با ۱۶۶ ورزشکار حضور می‌یابند.

رئیس اداره ورزش و آمادگی جسمانی ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه تیم‌ها در چهار مرحله به دهکده المپیک اعزام می‌شوند، افزود: جهت‌یابی، دو و میدانی، تیراندازی، سه‌گانه و پنج‌گانه، تکواندو، چتربازی، والیبال، دوچرخه سواری، تیر و کمان، جودو، کشتی، دو ماراتن و نجات غریق رشته‌هایی هستند که از کشورمان به این مسابقات اعزام می‌شوند.

امیر پیمبری اضافه کرد: در رشته‌های نجات غریق، تیر و کمان، دوچرخه‌سواری، والیبال، کشتی، دو و میدانی و تکواندو امید دستیابی به مقام و رفتن بر روی سکو را داریم.

وی با بیان اینکه امسال بیشترین تعداد ورزشکار را به نسبت دوره های قبل به مسابقات سیزم اعزام می شوند، عنوان کرد: ما در دوره قبلی در مجموع کسب مدال ها رتبه ۱۵ را کسب کردیم به همین جهت امسال تلاش می کنیم این جایگاه را ارتقاء ببخشیم.

رئیس اداره ورزش و آمادگی جسمانی نیروهای مسلح تاکید کرد: توجه خاصی به ورزش پایوران و کادر ثابت نیروهای مسلح داریم؛ از این روی در دوره جدید و طی مدت سه سال آینده، تیم های ورزشی را پایور محور می کنیم که شروع آن را از المپیک امسال آغاز می کنیم بر این اساس از تعداد نفراتی که به هفتمین دوره مسابقات سیزم اعزام می شوند ۹۳ نفر پایور، ۲۱ نفر سرباز و ۴۷ نفر نیز از بسیجیان و نیروی انتظامی هستند.

امیر پیمبری تاکید کرد: الویت ورزشی در نیروهای مسلح، ورزش همگانی است که در قله آن ورزش قهرمانی قرار دارد به همین جهت در همین رابطه سیاست های اجرایی برای حفظ و ارتقاء آمادگی جسمانی نیروهای مسلح به رده های تابعه ابلاغ شده است.

وی سپس اضافه کرد: رشته های ورزشی دفاع شخصی، دو و میدانی، کوه نوردی، صخره نوردی، نجات غریق و تکواندو، رشته هایی هستند که در بین نیروهای مسلح کشورمان از الویت و اهمیت بیشتری برخوردار هستند.

رئیس اداره ورزش و آمادگی جسمانی نیروهای مسلح با بیان اینکه در رشته چتر بازی امسال برای اولین بار در مسابقات سیزم شرکت می کنند، اظهار داشت: رکوردهایی که در تمرین های نجات غریق داشتیم نزدیک به رکورد مسابقات المپیک بوده بنابراین امیدواریم در این رشته، نتایج خوبی را کسب کنیم.

امیر پیمبری گفت: تعداد ۱۸ دانشگاه در سطح نیروهای مسلح داریم که با توجه به برنامه ریزی که صورت گرفته مبنی بر اینکه تیم های ورزشی از میان پایوران انتخاب شوند، جامعه هدف ما دانشجویان این دانشگاه ها هستند.

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

نخستین ویدئوهای تبلیغاتی می نوت 10 شیائومی منتشر شد

چ مهر ۱۷ , ۱۳۹۸
شیائومی در نخستین ویدئوهای تبلیغاتی می نوت ۱۰ به‌طور ویژه روی توانایی‌های دوربین پنج‌گانه‌ی گوشی و همچنین طراحی آن مانور […]

پایگاه اطلاع‌رسانی ده آباد


این پایگاه پس از زمان حدود 1 سال مجدداً باز طراحی شده و دوباره آماده خدمات رسانی به شما همشهریان گرامی میباشد لطفاً با نظرات و پیشنهادات خود ما را در این کار همراهی نمایید

دانلود برنامه اندروید ده آباد