مفاسد اقتصادی و قاچاق کالا چالش کشور/ ضعف در بدنه سازمان بازرسی – خبرگزاری ده آباد | اخبار ایران و جهانسیدحسن حسینی شاهرودی در گفتگو با بخش خبر سایت ده آباد، با اشاره به قرائت گزارش مجلس درباره تحقیق و تفحص از سیاست‌های دولت در مقابله با قاچاق و دلایل ناکارآمدی آن در دولت‌های مختلف، بیان کرد: خلاصه این تحقیق و تفحص که توسط بنده در مجلس قرائت شد به مقوله قاچاق و مفاسد اقتصادی و ضرورت مقابله با آنها به مثابه یکی از چالش‌های کشور می‌پردازد.

وی با بیان اینکه مقابله با قاچاق می‌بایست دارای ساز و کاری باشد که همه معیارها و ابعاد از جمله اقتصادی، سیاسی، قضائی، اجتماعی و… در آن لحاظ شود چرا که قاچاق یک پدیده چند وجهی است.

نماینده شاهرود و میامی در مجلس با بیان اینکه گزارش تحقیق و تفحص مجلس نشان داد که در این زمینه دستگاه‌ها به ۴۰ تکلیف خود عمل نکرده و ۷۰ تکلیف را به صورت ناقص انجام داده‌اند، بیان کرد: باید بتوان از رئیس جمهور و وزرای مربوطه در زمینه اقداماتشان سوال کرد که چرا این تکالیف قانونی عمل نشده است.

فقدان کارگروه پایش عملکرد در حوزه قاچاق در بدنه سازمان بازرسی

حسینی شاهرودی بیان کرد: مسئولانی که نسبت به تکالیف قانونی خود در مبارزه با قاچاق کوتاهی کرده‌اند، اعمال نظارت و اعمال قانون خواهند شد همچنین می‌بایست به وضعیت ضعف عملکرد و استنکاف دستگاه‌ها از انجام تکالیفی که قانونی در مقابله با قاچاق بر دوششان نهاده، رسیدگی جدی کرد.

وی با بیان اینکه هم اکنون خلاهایی در زمینه مقابله با قاچاق وجود دارد، بیان کرد: از جمله مسائلی که در گزارش تحقیق و تفحص مجلس به آن اشاره شد، عدم وجود کمیسیون مبارزه با قاچاق در مجلس، کارگروه تخصصی پیشگیری و مقابله با قاچاق ذیل کمیسیون اقتصادی و فقدان کارگروه پایش عملکرد در حوزه قاچاق در بدنه سازمان بازرسی کشور، هستند.

عضو خانه ملت گفت: نیاز به بازطراحی نقش ستادی شورای دستگاه‌های نظارتی کشور در زمینه مقابله با قاچاق کالا و ارز که از جمله مشکلات و چالش‌های جدی اقتصادی کشور است، در گزارش تحقیق و تفحص مجلس عنوان شده که امیدواریم این گزارش بتواند راهی به سوی کاهش قاچاق و مفاسد اقتصادی باشد.

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ارزش روز شرکت‌های بورسی سهام عدالت چقدر است؟ - خبرگزاری ده آباد | اخبار ایران و جهان

پ خرداد ۱ , ۱۳۹۹
به گزارش خبرنگار مهر، سهامداران عدالتی که روش مستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده‌اند از امروز می‌توانند با […]

پایگاه اطلاع‌رسانی ده آباد


این پایگاه پس از زمان حدود 1 سال مجدداً باز طراحی شده و دوباره آماده خدمات رسانی به شما همشهریان گرامی میباشد لطفاً با نظرات و پیشنهادات خود ما را در این کار همراهی نمایید

دانلود برنامه اندروید ده آباد