مدرن سازی نظام مالیاتی، اقتصاد را شفاف می کند – خبرگزاری ده آباد | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری سایت ده آباد به نقل از سازمان امور مالیاتی، هادی خانی، در دیدار با مدیران مالیاتی استان کرمان بر ضرورت کاهش وابستگی بودجه به درآمدهای نفتی تأکید کرد و اظهار داشت: مالیات، نقش مهمی در پیشبرد برنامه‌های توسعه‌ای و تأمین مالی دولت دارد و باید جایگزین نفت شود.

وی، رشد و توسعه نظام مالیاتی را مهم ارزیابی کرد و افزود: مدرن سازی و هوشمند سازی نظام مالیاتی هم درآمدهای مالیاتی کشور را افزایش می‌دهد و هم اقتصاد کشور را به سمت شفافیت و عدالت مالیاتی سوق می‌دهد.

معاون فناوری‌های مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور ادامه داد: مدرن سازی و هوشمند سازی نظام مالیاتی به این معنا است که با تقویت پایگاه اطلاعات مودیان مالیاتی، تمامی ریز داده‌های مربوط به فعالیت اقتصادی مودیان طبق ماده ۱۶۹ و ۱۶۹ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم، از دستگاه‌های ذی‌ربط اخذ و در بانک اطلاعاتی سازمان ذخیره شود.

خانی یکی از اولویت‌های نظام مالیاتی کشور را مبارزه با فرار مالیاتی دانست و افزود: مسئله مهم، کاهش زمینه‌ها و عوامل آن و مسدود کردن روش‌های انجام آن است که مجموعه وسیعی از فعالیت‌ها و همکاری‌های بخش‌های گوناگون جامعه را می‌طلبد.

وی همچنین با اشاره به نقش اثربخش فرایندهای الکترونیکی مدرن در حذف زمینه‌های فساد اداری اظهار داشت: بسیاری از تخلفات، ناشی از شیوه‌ها و فرایندهای سنتی است و با تغییر فرایندهای سنتی در حوزه مالیات به فرایندهای مدرن، زمینه و بستر بروز فساد از بین می‌رود.

خانی، سلامت نظام مالیاتی را منوط به تعامل با مراجع نظارتی دانست و خاطرنشان کرد: اولین مرحله نظارت در سازمان امور مالیاتی، مدیران، معاونین و ممیزان کل هستند لذا باید با دقت و نظارت هر چه بیشتر و با رسیدگی‌های دقیق خود، محیطی امن و ایمن با اتکا بر اعتماد متقابل را ایجاد کنند.

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تخت‌ روانچی: آمریکا به تصمیم پارلمان عراق احترام بگذارد

ش دی ۲۱ , ۱۳۹۸
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری ده آباد، «مجید تخت روانچی» نماینده دائم ایران در سازمان ملل سردار قاسم سلیمانی را […]

پایگاه اطلاع‌رسانی ده آباد


این پایگاه پس از زمان حدود 1 سال مجدداً باز طراحی شده و دوباره آماده خدمات رسانی به شما همشهریان گرامی میباشد لطفاً با نظرات و پیشنهادات خود ما را در این کار همراهی نمایید

دانلود برنامه اندروید ده آباد