صادرات ۳۳۹ میلیون دلاری به پاکستان از مرزهای جنوب شرق – خبرگزاری سایت ده آباد | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری سایت ده آباد به نقل از سازمان توسعه تجارت، حمید زادبوم معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران که به استان سیستان و بلوچستان سفر کرده بود، صبح امروز از گمرک و بازارچه مرزی میرجاوه بازدید به عمل آورد.

داود شهرکی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان نیز که در این بازدید زادبوم را همراهی می‌کرد، گفت: در سال ۹۸ کالاهایی به ارزش بیش از ۵۲۸ میلیون دلار از استان سیستان و بلوچستان به کشور پاکستان صادر گردیده و کالاهایی به ارزش ۱۶۲ میلیون دلار نیز به کشور واردات داشته ایم که نشان از تراز مثبت تجاری استان با پاکستان دارد.

گفت: از کل صادرات استان به کشور پاکستان در سال ۹۸ میزان ۳۳۸ میلیون ۸۸۰ هزار دلار کالا از میرجاوه صادر شده که نشان از اهمیت این مرز در توسعه صادرات غیر نفتی و افزایش مبادلات تجاری با کشور پاکستان دارد.

وی به صادرات سه ماهه از استان به کشور پاکستان نیز اشاره کرد و گفت: کل صادرات استان از گمرکات و بازارچه‌های مرزی به کشور پاکستان طی ۳ ماهه سال جاری به ارزش ۱۳۱ میلیون و ۴۵۷ میلیون دلار است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲۶ درصد افزایش داشته، که می‌توان اشاره کرد از کل صادرات استان در ۳ ماهه سال جاری که به ارزش ۳۶۹ میلیون و ۳۵۴ هزار دلار بوده ۳۶ درصد آن به پاکستان صورت پذیرفت.

شهرکی افزود: میزان ۷۸ میلیون دلار کالا طی سه ماهه سال جاری از طریق مرز میرجاوه به پاکستان صادر گردیده که رشد ۱۸ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد.

گفتنی است بازدید از گمرک و بازارچه مرزی و منطقه ویژه اقتصادی میرجاوه، بازدید از گمرک و بازارچه مرزی و پایانه تخصصی صادراتی میلک، بازدید از بازارچه مرزی گمشاد و شرکت در جلسه کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی و شورای ساماندهی مبادلات مرزی استان از جمله برنامه‌های امروز رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران به استان است.

خاطرنشان می‌شود بازارچه مرزی میرجاوه در مرز با همسایه جنوب شرقی کشورمان واقع شده و در آن سوی مرز با شهرک تفتان پاکستان هم مرز و فعالیت این بازارچه از سال ۷۵ با حضور عوامل گمرک و مرزبانی آغاز و دارای تفاهم نامه با کشور مقابل است.

از این بازارچه کالاهایی از جمله کاشی و سرامیک، سیمان، محصولات کشاورزی، فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی به پاکستان صادر می‌شود.

بازارچه‌های مرزی جمهوری اسلامی ایران و پاکستان شامل مرزهای میرجاوه، جالق، کوهک، پیشین و ریمدان می‌شود.

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تحریف دوباره FATF/چرا چین و روسیه با ایران همکاری بانکی ندارند؟ - خبرگزاری سایت ده آباد | اخبار ایران و جهان

پ مرداد ۹ , ۱۳۹۹
به گزارش بخش خبر ده آباد، چند روز پیش یکی از روزنامه‌های تهران به نقل از رئیس اتاق بازرگانی ایران […]

پایگاه اطلاع‌رسانی ده آباد


این پایگاه پس از زمان حدود 1 سال مجدداً باز طراحی شده و دوباره آماده خدمات رسانی به شما همشهریان گرامی میباشد لطفاً با نظرات و پیشنهادات خود ما را در این کار همراهی نمایید

دانلود برنامه اندروید ده آباد