صادرات بیش از ۲۳ هزارتن ماهی وآبزیان دریایی طی ۳ ماه – خبرگزاری ده آباد | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری سایت ده آباد به نقل از گمرک، سید روح اله لطیفی اظهار داشت: طی ۳ ماهه اول سال جاری بیش از ۲۳ هزار و۴۶۲ تن انواع ماهی و سایر آبزیان دریایی از کشور صادر شده است و نزدیک به ۳ هزار و ۳۰۵ تن نیز واردات به کشور به ثبت رسیده است. ارزش صادرات آبزیان و محصولات شیلاتی کشور بالغ بر ۳۷ میلیون و۴۱۵ هزار و۷۸۵ دلار است که در این میان حدود ۶۰۶ تن خاویار به ارزش ۷۲۷ هزار دلار صادرشده است.

وی افزود: آبزیان دریایی صادراتی کشور شامل، ماهی‌های زنده زینتی آب شیرین و آب شور، ماهی‌های آزاد، قزل آلا، مارماهی، ماهی‌های پهن یخ زده، ماهی تن، کوسه ماهی، فیله ماهی، انواع خرچنگ، ماهی خشک شده، انواع میگو و خاویار و انواع ماهی‌های دیگرماکول و غیرماکول است که به بیش از ۳۴ کشور صادر شده است.

سخنگوی گمرک در خصوص مقاصد صادراتی این کالاها گفت: محصولات دریایی از کشورمان به کشورهای آلمان، ژاپن، سوئیس، کانادا، استرالیا، امارات، چین، هنگ کنگ، روسیه، تایلند، آذربایجان، قطر، کویت، ارمنستان و… صادر شده است.

دبیر شورای اطلاع رسانی گمرک در خصوص واردات ماهی و سایر آبزیان افزود: در بازه زمانی ۳ ماهه اول سال جاری، بالغ بر ۳ هزار و۳۰۵ تن انواع ماهی به ارزش ۶ میلیون و۹۷۹ هزار و۳۲۲ دلار از ۱۸ کشور جهان، واردات به کشور توسط تجار را شاهد بودیم که بیشترین حجم واردات ماهی از سنگاپور، چین وهندوستان بوده است.

لطیفی گفت: روند رو به رشد جمعیت جهان و ظرفیت محدود تولید غذا در خشکی، دریا و اقیانوس سبب شد جامعه بشری توجه ویژه‌ای به پرورش آبزیان و افزایش تولید در واحد سطح داشته باشد.

وی افزود: میزان صادرات آبزیان دریایی در سال‌های گذشته بالغ بر ۳۵۰ میلیون دلار بوده است که این میزان با توجه به سرمایه گذاریها و ظرفیت‌های گسترده در سواحل و مناطق جنوبی کشور بویژه در گسترش مزرعه‌های پرورش میگو در جنوب ونیز پرورش ماهیان بومی آزاد، سفید، کپور و خاویار در شمال و پرورش انواع آبزیان در استان‌های مختلف، امکان جهش بیشتر این صنعت و به دست آوردن بازارهای بین المللی را به دلیل مغذی و مفید بودن محصولات شیلاتی، به صورت قابل توجهی می‌توان دنبال کرد.

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

انتظار ۵ ماهه بازگشایی مرز اینچه/ دروازه تبادلات با CIS گشوده نشد - خبرگزاری ده آباد | اخبار ایران و جهان

س تیر ۳۱ , ۱۳۹۹
خبرگزاری ده آباد- گروه استان‌ها: کریدورهای مرزی کشور در دوران کرونا روزهای پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشته، […]

پایگاه اطلاع‌رسانی ده آباد


این پایگاه پس از زمان حدود 1 سال مجدداً باز طراحی شده و دوباره آماده خدمات رسانی به شما همشهریان گرامی میباشد لطفاً با نظرات و پیشنهادات خود ما را در این کار همراهی نمایید

دانلود برنامه اندروید ده آباد