روسیه با مشارکت چین در توافقنامه های کنترل تسلیحات مخالفتی ندارد – خبرگزاری ده آباد | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری ده آباد به نقل از اسپوتنیک، «سرگئی لاوروف» در گفتگویی با یک روزنامه روسی اظهار داشت که «آمریکائیان پیوسته بر این موضوع پافشاری می کنند که چین به گفتگوها در زمینه موشکهای میان برد و کوتاه برد و استارت جدید ملحق شود».

لاوروف در ادامه افزود: «اما چین در چندین بیانیه عمومی از عدم پیوستن خود به این گفتگوها خبر داد، زیرا ساختار نیروهای هسته ای چین بطور بنیادینی با ساختار نیروهای هسته ای روسیه و آمریکا تفاوت دارد.. اگر چین بطور ناگهانی تصمیم خود را تغییر دهد… ما در گفتگوهای چندجانبه شرکت خواهیم کرد. اما پکن را [به شرکت در این گفتگوها] وادارنخواهیم کرد».

وزیر خارجه روسیه همچنین اعلام کرد که روسیه برای گفتگو درمورد امکان گنجاندن انواع جدیدی از جنگ افزارهای روسی در پیمان بعدی کنترل تسلیحات آمادگی دارد؛ به شرط آنکه آمریکا و سایر کشورهای غربی اصول مشابهی را بکار گیرند.

گفتنی است که لاوروف در دسامبر ۲۰۱۹ اعلام کرد که روسیه خواهان تمدید پیمان استارت جدید در اسرع وقت و بدون هرگونه پیش شرط است.

شایان ذکر است که پیمان استارت جدید در فوریه ۲۰۲۱ به پایان می رسد و آمریکا هنوز نسبت به تمدید این پیمان متعهد نشده است.

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

جمع‌بندی روز: یکشنبه، ۲۰ بهمن ۱۳۹۸

د فوریه 10 , 2020
روزی نیست که در دنیای دانش و تکنولوژی اتفاق تازه ای رخ ندهد و ما نیز در خبرگزاری سایت ده […]

پایگاه اطلاع‌رسانی ده آباد


این پایگاه پس از زمان حدود 1 سال مجدداً باز طراحی شده و دوباره آماده خدمات رسانی به شما همشهریان گرامی میباشد لطفاً با نظرات و پیشنهادات خود ما را در این کار همراهی نمایید

دانلود برنامه اندروید ده آباد