روسو و الیوت از نسل قلم معرفی شدند – خبرگزاری ده آباد | اخبار ایران و جهانبه گزارش بخش خبر ده آباد، دو کتاب «ژان ژاک روسو» نوشته پل.ایچ. فرای با ترجمه خشایار دیهیمی و «تی.اس.الیوت» نوشته ام.سی. بردبروک با ترجمه تقی هنرور شجاعی به‌تازگی توسط نشر نو منتشر و راهی بازار نشر شده‌اند. این‌کتاب‌ها عناوین نهم و دهم مجموعه «نسل قلم» هستند که این‌ناشر منتشر می‌کند.

این مجموعه و عناوین‌اش برای اولین‌بار ۲۵ سال پیش منتشر شدند و بنیان آن توسط خشایار دیهیمی،‌ آرمان امید، بهرام داوری و حسن ملکی دیگر گذاشته شد.

چاپ دوباره «نسل قلم»، بهمن‌ماه ۹۷ توسط نشر نو کلید خورد و ۵ عنوان اولش راهی بازار نشر شدند. این مجموعه و عناوین‌اش برای اولین‌بار ۲۵ سال پیش منتشر شدند و بنیان آن توسط خشایار دیهیمی،‌ آرمان امید، بهرام داوری و حسن ملکی دیگر گذاشته شد. «هرمان ملویل»، «جورج اورول»، «پابلو نرودا»، «آنا آخماتوا» و «کارلوس فوئنتس»‌ ۵ جلدی بودند که زمستان سال گذشته چاپ شدند. دو کتاب «ارنست همینگوی» و «سورن کی‌یر کگور» هم به‌عنوان کتاب‌های ششم و هفتم این‌مجموعه، مرداد امسال به چاپ رسیدند.

هشتمین کتاب این‌مجموعه هم «دی.ایچ.لارنس» بود که مهرماه امسال به بازار آمد. حالا دو کتاب «ژان ژاک روسو» و «تی.اس.الیوت» به‌عنوان کتاب‌های نهم و دهم این‌مجموعه منتشر شده‌اند.

به گفته دیهیمی که دبیر این مجموعه است و برای آن مقدمه نوشته، کتاب‌های «نسل قلم» زندگینامه نویسندگان را در بر نمی‌گیرند بلکه شرح و تفسیر و نقد آثار و اندیشه‌های نویسندگان مورد نظر اند. این کتاب‌ها به تعبیر دبیر مجموعه پیش رو، نقطه شروع خوبی برای مخاطبانی هستند که در پی پیدا کردن راهی برای ورود به مضامین و اندیشه‌های این نویسندگان هستند.

نسخه اصلی کتاب «ژان ژاک روسو» در سال ۱۹۸۴ منتشر شده است. روسو یکی از فلاسفه مهم عصر روشنگری اروپاست که به تعبیر نویسنده کتاب پیش‌رو، به‌همان اندازه مارکس و شوپنهاور در شکل‌گیری ایدئولوژی توتالیتر نقش داشته است. او متولد سال ۱۷۱۲ در ژنو است. یکی از آثار شناخته‌شده این‌فیلسوف، کتاب «اعترافات» است. روسو در سال ۱۷۷۸ درگذشت.

این‌کتاب با ۸۴ صفحه، شمارگان ۵۵۰ نسخه و قیمت ۱۲ هزار تومان منتشر شده است.

کتاب «تی.اس.الیوت» هم در سال ۱۹۸۴ منتشر شده و درباره زندگی و آثار این‌شاعر آمریکایی است. وقتی الیوت شصتمین سالگرد تولدش را در ۲۶ سپتامبر ۱۹۴۸ جشن گرفت، ستایش‌هایی از کشور زادگاهش، کشورخوانده‌اش، اروپا و در واقع سراسر جهان نثارش شد، این‌نکته را آشکار کرد که تقریبا همه او را بزرگ‌ترین شاعر زنده انگلیسی‌زبان می‌دانند. زندگی ادبی الیوت به‌نحوی غریب، نیروی کنترل‌کننده سائقه شاعرانه را نشان می‌دهد. نخستین اشعار الیوت در دوران جنگ جهانی اول منتشر شدند.

این‌کتاب هم با ۱۱۱ صفحه، شمارگان ۵۵۰ نسخه و قیمت ۱۶ هزار تومان به چاپ رسیده است.

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

کمک معیشت معترضانِ تأیید شده، یکجا واریز شد - خبرگزاری سایت ده آباد | اخبار ایران و جهان

ی بهمن ۱۳ , ۱۳۹۸
به گزارش بخش خبر ده آباد، سه شنبه هفته گذشته مصادف با هشتم بهمن ماه، سومین مرحله یارانه معیشتی به […]

پایگاه اطلاع‌رسانی ده آباد


این پایگاه پس از زمان حدود 1 سال مجدداً باز طراحی شده و دوباره آماده خدمات رسانی به شما همشهریان گرامی میباشد لطفاً با نظرات و پیشنهادات خود ما را در این کار همراهی نمایید

دانلود برنامه اندروید ده آباد