رئیس جمهور به «اساسنامه» فوتبال ورود کند/فیفا حرف ما را نمی‌پذیرد – خبرگزاری ده آباد | اخبار ایران و جهانبه گزارش بخش خبر سایت ده آباد، محمود اسلامیان امروز دوشنبه در مورد آخرین وضعیت اساسنامه فدراسیون فوتبال و اتفاقات پیرامون آن گفت: بحث اساسنامه ۱۰ تا ۱۲ سال است که بین فیفا و فدراسیون ایران در رد و بدل است. فیفا ۲۰۹ عضو دارد که یکی از اصولی که فیفا در پذیرش اعضا دارد این است که ماهیت فدراسیون باید خصوصی باشد. البته نه اینکه دور از قوانین کشور باشد. مثل اتاق های بازرگانی که کار می کنند و در خدمت کشور هستند اما ماهیت آنها دولتی نیست. 

وی ادامه داد: نباید خوشحال باشیم که همه چیزمان دولتی است. این که ما کارها را بدهیم به مردم اتفاق بدی در کشور نیست. جنگ را چه کسی اداره کرد. نیروهای داوطلب مردمی در جنگ ایستادند. تاکید مقام معظم رهبری هم این است که این بخش ها را به اهلش واگذار کنیم. 

این مقام مسئول افزود: در فوتبال همینطور است. ما با فیفا به مشکل خورده ایم. تاکید فیفا این است که نهاد خصوصی باشد. این مشکل را به وزارت ورزش و دولت منعکس کرده ایم. این چیزی نیست که فدراسیون بتواند تصمیم بگیرد. نیاز به لایحه دارد که برود به مجلس.  نمی شود ۲۰۸ عضو فیفا یک چیزی را بپذیرد و ما نه. به نظر من چیز بدی هم نیست. چه کسی گفته دادن کار به مردم بد است. مجامع فدراسیون فوتبال هم جزویی از این مردم است. همه اینها تایید صلاحیت شده اند. 

محمود اسلامیان خاطرنشان کرد: انتظارم از دولت و شخص رئیس جمهور این است که ورود کند به این ماجرا. به خاطر سوء مدیریت ها مشکلات زیادی در کشور داریم. مردم دلشان به فوتبال خوش است که نباید برای این بخش هم مشکل ایجاد کنیم. نباید اصرار کنیم که این ۲۰۸ بی خود می کنند و ما داریم درست عمل می کنیم. 

وی در پیشنهادی برای حل این مشکل گفت: مسئله در حد رئیس جمهور است و ایشان باید ورود کنند و نظرات کارشناسی را بگیرند تا آسیبی به ورزش کشور نخورد.

محمود اسلامیان ادامه داد: الان فوتبال ما دارد تهدید می شود که باید این مشکل را حل کنیم. بعد از آن افرادی که برای فوتبال کشور زحمت می کشند تصمیم خواهند کرد. الان اولویت ما اساسنامه فدراسیون فوتبال است. 

وی در مورد تهدید فیفا هم گفت: فیفا نهاد عمومی غیردولتی را قبول ندارد. ما از این موضوع دفاع کردیم اما فیفا قبول ندارد و نظرش چیز دیگری است. 

این عضو فدراسیون فوتبال در مورد ضعف دیپلماسی ورزشی در فوتبال هم گفت: این موضوع کاملا متفاوت است. مثل اینکه الان کرونا آمده و می گویند باید همه ماسک بزنند بعد ما بگوییم برویم یکی را پیدا کنیم که لابی کند تا ما ماسک نزنیم! مگر می شود؟ فیفا الزاماتش مشخص است و همه باید رعایت کند.

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

درآمد ۱۰ تا ۲۰ هزار میلیارد تومانی مالیات بر سود سپرده‌های بانکی - خبرگزاری ده آباد | اخبار ایران و جهان

د ژوئن 29 , 2020
به گزارش خبرگزاری ده آباد، هادی ترابی فر دیشب در برنامه پایش که با موضوع «اصلاح فرآیندهای مالیاتی» پخش شد، […]

پایگاه اطلاع‌رسانی ده آباد


این پایگاه پس از زمان حدود 1 سال مجدداً باز طراحی شده و دوباره آماده خدمات رسانی به شما همشهریان گرامی میباشد لطفاً با نظرات و پیشنهادات خود ما را در این کار همراهی نمایید

دانلود برنامه اندروید ده آباد