جزئیات پرونده قاچاق ۴۱ کیلوگرم طلا/ نظافتچی همدست متهم شد – خبرگزاری سایت ده آباد | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری ده آبادبه نقل از ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، علی علیزاده، مدیرکل امور قضائی و نظارت بر اموال مکشوفه ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز درباره جزئیات پرونده قاچاق ۴۱ کیلوگرم طلا به ارزش بیش از ۵۲ میلیارد ریال، گفت: در اسفندماه ۱۳۹۴ عوامل ناظر در فرودگاه امام خمینی (ره) به یکی از کارگران خدماتی حامل ۲ کیسه زباله بزرگ در حال خروج از گمرک مشکوک می‌شوند. در بازرسی از کیسه‌های زباله دو عدد چمدان حاوی ۴۱.۴۷۲.۷۹۰ گرم طلا به ارزش ۵۲.۶۷۵.۰۹۸.۰۵۸ ریال به همراه یک عدد گذرنامه بنام متهم ردیف اول کشف می‌شود. بلافاصله عوامل ناجا، چمدان‌ها را توقیف و کارگر نظافتچی را بازداشت و مورد بازجویی قرار می‌دهند. در این بازجویی و با پیگیری مشخصات گذرنامه مشخص شد شب گذشته متهم ردیف دوم با فرد دستگیر شده ملاقات و پیشنهاد خود را اینگونه اعلام می‌کند که از دو نفر مسافر دبی به مقصد ایران دو چمدان حاوی لباس مجلسی را تحویل گرفته و در گوشه‌ای مخفی و در صبح روز بعد در خارج از سالن فرودگاه به مسافرین تحویل نماید.

وی با بیان اینکه با دستگیری و بازجویی از متهم ردیف دوم، نخست موارد فوق به صراحت مورد انکار قرار گرفت افزود: در جریان این پرونده متهم ردیف اول با زیرکی و برای رهایی از عمل ارتکابی، از عوامل خدماتی فرودگاه به اتهام سرقت شکایت کرده و اذعان به قصد ترانزیت ۴۰ کیلوگرم طلا از امارات به کشور پاکستان می‌کند. وی اظهار می‌کند که پس از مراجعت از سرویس بهداشتی به فقدان چمدان‌ها پی می‌برد که در هنگام خروج آنها توسط عوامل فرودگاه پیدا می‌شود؛ ولی این ادعا با تحقیقات بازپرس دادسرای فرودگاه رد می‌شود.

علیزاده ادامه داد: سپس پرونده در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران با موضوع قاچاق طلا مطرح شد و سرانجام در سال ۱۳۹۶ پس از طی مراحل رسیدگی متهم ردیف اول علاوه بر ضبط کالا به پرداخت یک برابر ارزش ریالی کالا در حق دولت و متهم ردیف دوم به اتهام معاونت در جرم به پرداخت ۳۶۰ میلیون ریال و تحمل ۲ سال حبس تعزیری محکوم شدند.

وی تحقیقات و رسیدگی پیچیده این پرونده را مورد توجه قرار داد و گفت: بر اساس تحقیقات و بالاخص رصد تماس‌های تلفنی فی مابین متهم ردیف اول و نظافت‌چی فرودگاه و همچنین عدم صحت ادعای متهم ردیف اول مبنی بر قصد ترانزیت طلا با این حجم و ارزش بدون تنظیم اظهارنامه و تحویل کالا به گمرک، رأی پرونده صادر شده است.

علیزاده اظهار داشت: حسب درخواست مرجع تجدید نظر، دفتر هماهنگی امور قضائی و نظارت بر اموال مکشوفه ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز ضمن حضور در فرودگاه بین‌المللی حضرت امام خمینی (ره) با انجام تحقیقات میدانی گزارش کاملی را از ابعاد مختلف پرونده و شیوه قاچاق تهیه و همراه با اظهارنظر حقوقی به آن مرجع ارسال نمود که سرانجام رأی فوق در شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران تأیید و مراتب اجرای آن در حال انجام است.

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

معافیت های مالیاتی جدید اصناف/ میزان معافیت ها ۶۰ برابر شد - خبرگزاری ده آباد | اخبار ایران و جهان

د مرداد ۶ , ۱۳۹۹
به گزارش خبرگزاری سایت ده آباد به نقل از اتاق اصناف ایران، سعید ممبینی در خصوص آخرین وضعیت تعاملات بین […]

پایگاه اطلاع‌رسانی ده آباد


این پایگاه پس از زمان حدود 1 سال مجدداً باز طراحی شده و دوباره آماده خدمات رسانی به شما همشهریان گرامی میباشد لطفاً با نظرات و پیشنهادات خود ما را در این کار همراهی نمایید

دانلود برنامه اندروید ده آباد