تاکید بر ادامه تست از فوتبالیست‌ها/ تصمیم جدیدی گرفته نشده است – خبرگزاری ده آباد | اخبار ایران و جهانرضا سعیدی در گفتگو با بخش خبر سایت ده آباد با یادآوری اینکه طی روزهای گذشته نتیجه آزمایش کرونایی به عمل آمده از برخی بازیکنان تیم های حاضر در لیگ برتر فوتبال مثبت اعلام شده و برخی هم مشکوک به کرونا تشخیص داده شده اند، گفت: ارزیابی وضعیت فوتبالیست ها کماکان باید ادامه داشته باشد.

وی ادامه داد: ارزیابی مجدد شامل همه بازیکنان می شود. وضعیت نفراتی که تست آنها مثبت تشخصیص داده شده باید مجدد ارزیابی شود تا اطمینان حاصل شود که بعد از گذشت دوره درمانی دو هفته ای، به بهبودی کامل رسیده اند. نفراتی هم که مشکوک تشخیص داده شده تا تست‌شان منفی بوده است باید مجدد ارزیابی شوند تا نسبت به پاک بودن آنها از حیث ابتلا به ویروس کرونا اطمینان حاصل شود.

سخنگوی فدراسیون پزشکی ورزشی با بیان اینکه فعلاً تمام آزمایشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سراسر کشور می توانند تست موردنظر را از بازیکنان فوتبال بگیرند، خاطرنشان کرد: تعداد آزمایشگاه های مجاز در این زمینه زیاد است اما در آخرین نشستی که میان فدراسیون پزشکی ورزشی و سازمان لیگ فوتبال برگزار شد، مقرر شد به منظور یکدست شدن نتایج تعداد آزمایشگاهی محدود مشخص و به باشگاه ها معرفی شوند تا نمونه گیری ها تنها در آن مراکز انجام شود.

سعیدی همچنین در مورد روند ارزیابی ننتایج تست PCR لیگ برتری های فوتبال گفت: تمام نتایج از همه باشگاه ها به سازمان لیگ ابلاغ می شود و در جلسات مشترک این سازمان با فدراسیون پزشکی ورزشی مورد ارزیابی قرار می گیرند.

وی در مورد لیگ برتر فوتبال و اینکه به خاطر مثبت شدن نتیجه تست برخی بازیکنان تعطیل خواهد شد یا نه؛ خاطرنشان کرد: در این مورد هنوز هیچ تصمیمی گرفته نشده است. اصلاً بحثی در این زمینه نداشته ایم. قاعدتاً باید طبق پروتکلی که ویژه مسابقات فوتبال تدوین شده و تاییدیه وزارت بهداشت و ورزش را هم دارد، عمل شود.

سخنگوی نادو ایران در مورد این پروتکل تاکید کرد: تدوین این پروتکل از یک ماه پیش و با الگوبرداری از پروتکل های تدوین شده در سازمان جهانی بهداشت، وزارت بهداشت ایران و همچنین لیگ کشورهای آلمان، انگلستان و کره جنوبی آغاز شد. این پروتکل تاییدیه وزارت بهداشت را گرفت و در وزارت ورزش هم تصویب شد. دو هفته پیش هم توسط فدراسیون پزشکی در اختیار سازمان لیگ قرار گرفت تا جهت اجرا به باشگاه ها ابلاغع شود.

سعیدی با بیان اینکه از ابتدای هفته جاری اجرای پروتکل ویژه فوتبال توسط تمام لیگ برتری ها آغاز شد، گفت: تلاش ما این است که رقابت ها را با سلامت کامل و به دور از هیچ گونه ابهام و نگرانی برگزار کنیم.

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ساعت کار تمام کارکنان دولت ۷:۳۰ تا ۱۴:۳۰ شد/ شروط جدید دورکاری - خبرگزاری سایت ده آباد | اخبار ایران و جهان

چ مه 27 , 2020
به گزارش بخش خبر ده آباد، جمشید انصاری بخشنامه‌ای ۶ بندی در خصوص تداوم اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی (فاصله […]

پایگاه اطلاع‌رسانی ده آباد


این پایگاه پس از زمان حدود 1 سال مجدداً باز طراحی شده و دوباره آماده خدمات رسانی به شما همشهریان گرامی میباشد لطفاً با نظرات و پیشنهادات خود ما را در این کار همراهی نمایید

دانلود برنامه اندروید ده آباد