بیکاری ۱۹ استان همچنان دو رقمی/ نرخ بیکاری ۵ استان تک رقمی شد – خبرگزاری سایت ده آباد | اخبار ایران و جهانبه گزارش بخش خبر ده آباد، بررسی نرخ بیکاری ۳۲ استان کشور در زمستان سال ۹۸ (پیش از شیوع ویروس کرونا) نسبت به زمستان سال ۹۷ نشان می‌دهد نرخ بیکاری برای ۱۹ استان کشور در زمستان پارسال دو رقمی ثبت شده است در حالی که در زمستان ۹۷ نرخ بیکاری در ۲۰ استان دو رقمی بود.

بر اساس این آمار، نرخ بیکاری پنج استان که در زمستان سال ۹۷ دو رقمی بوده است، در زمستان سال ۹۸ تک رقمی شده است. مقایسه نرخ بیکاری استان‌ها نشان می‌دهد، نرخ بیکاری پنج استان ایلام از ۱۰.۴ درصد به ۷ درصد، خراسان رضوی از ۱۲.۸ به ۸.۹ درصد، تهران از ۱۱ به ۸.۸، زنجان از ۱۱.۴ به ۹.۳ و همدان از ۱۱.۷ به ۹.۳ درصد کاهش یافته و تک رقمی شده است.

در مقابل نرخ بیکاری یک استان در مقایسه با زمستان سال ۹۷ دو رقمی شده که بر این اساس نرخ بیکاری استان بوشهر از ۹.۴ درصد به ۱۰.۳ درصد افزایش یافته است.

استان‌هایی که نرخ بیکاری آنها تک رقمی شده است (منبع: مرکز آمار ایران)

ردیف استان زمستان ۹۸ زمستان ۹۷
۱ ایلام ۷ ۱۰.۴
۲ خراسان رضوی ۸.۹ ۱۲.۸
۳ تهران ۸.۸ ۱۱
۴ زنجان ۹.۳ ۱۱.۴
۵ همدان ۹.۳ ۱۱.۷

اما همچنان نرخ بیکاری در ۱۹ استان کشور دو رقمی و در ۱۳ استان کشور تک رقمی است. مقایسه آماری آخرین نتایج منتشر شده از وضعیت نیروی کار در استان‌ها توسط مرکز آمار ایران ایران نشان می‌دهد، در بین استان‌های دارای نرخ بیکاری دو رقمی استان کردستان با نرخ بیکاری ۲۰ درصد همچنان در صدر بیکاری ترین استان کشور و استان کهکیلویه و بویراحمد با نرخ بیکاری ۱۰.۱ درصدی در پایین‌ترین نرخ بیکاری در بین نوزده استان دارای «نرخ بیکاری دو رقمی» قرار دارند.

پس از استان کردستان، استان‌های کرمانشاه با نرخ بیکاری ۱۷.۹ درصد، لرستان با نرخ بیکاری ۱۶.۸ درصد، آذربایجان غربی با نرخ ۱۴.۵ رصد، چهارمحال و بختیاری با نرخ ۱۴.۵ درصد، خوزستان با نرخ ۱۲.۴ درصد، گلستان با نرخ ۱۲ درصد، هرمزگان و گیلان با نرخ ۱۱.۹ درصد، یزد با نرخ ۱۱.۶ درصد، اردبیل با نرخ ۱۱.۵ درصد، سیستان و بلوچستان با نرخ ۱۱.۳ درصد، خراسان شمالی با نرخ ۱۱.۲ درصد، البرز با نرخ ۱۱.۱ درصد، کرمان و قزوین با نرخ ۱۰.۶ درصد، بوشهر و اصفهان با نرخ ۱۰.۳ درصد و کهکیلویه و بویراحمد با نرخ ۱۰.۱ استان‌های دارای نرخ بیکاری دو رقمی در کشور هستند.

استان‌های دارای نرخ بیکاری دو رقمی

ردیف استان زمستان ۹۸
۱ کردستان ۲۰
۲ کرمانشاه ۱۷.۹
۳ لرستان ۱۶.۸
۴ آذربایجان غربی ۱۴.۵
۵ چهارمحال و بختیاری ۱۴.۵
۶ خوزستان ۱۲.۴
۷ گلستان ۱۲
۸ هرمزگان ۱۱.۹
۹ گیلان ۱۱.۹
۱۰ یزد ۱۱.۶
۱۱ اردبیل ۱۱.۵
۱۲ سیستان و بلوچستان ۱۱.۳
۱۳ خراسان شمالی ۱۱.۲
۱۴ البرز ۱۱.۱
۱۵ کرمان ۱۰.۶
۱۶ قزوین ۱۰.۶
۱۷ بوشهر ۱۰.۳
۱۸ اصفهان ۱۰.۳
۱۹ کهکیلویه و بویراحمد ۱۰.۱

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

آخرین وضعیت مرزها/عراق امروز درمورد مرز مهران تصمیم می‌گیرد+جدول - خبرگزاری سایت ده آباد | اخبار ایران و جهان

ی فروردین ۱۷ , ۱۳۹۹
روح الله لطیفی در گفت و گو با بخش خبر ده آباد، اظهار داشت: کامیون‌های ایرانی حامل سوخت که یک […]

پایگاه اطلاع‌رسانی ده آباد


این پایگاه پس از زمان حدود 1 سال مجدداً باز طراحی شده و دوباره آماده خدمات رسانی به شما همشهریان گرامی میباشد لطفاً با نظرات و پیشنهادات خود ما را در این کار همراهی نمایید

دانلود برنامه اندروید ده آباد