بهتر است مردم نقاط امن خانه را بشناسند – خبرگزاری ده آباد | اخبار ایران و جهانبه گزارش بخش خبر سایت ده آباد، کولیوند رئیس اورژانس کشور در گفتگو با شبکه خبر گفت: تیم عملیات ویژه در کانون زلزله و مناطق اطراف هستند و مصدوم ناشی از زلزله به معنای ریزش آوار گزارش نشده است. اما مصدومانی داشته ایم که به علت عجله در بیرون آمدن از خانه دچار سانحه شدند که توسط اورژانس به بیمارستان منتقل شدند. در تهران و آمل و دماوند و فیروزکوه اورژانس و بیمارستان‌ها در آماده باش هستند و به شهروندان توصیه می‌شود خونسردی خود را حفظ کنند.

وی ادامه داد: بهتر است مردم از حالا نقاط امن منزل را شناسایی کنند چون وقتی با دلهره بیرون می آیند ممکن است دچار صدمات مختصر یا جدی شوند که علتش زلزله نیست.

همچنین جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران نیز در گفتگو با شبکه خبر بیان کرد: خوشبختانه در تماس با سامانه ۱۲۵ اعلام شد که در تهران هیچ تخریب ساختمان نداشتیم و در شهرهای اطراف مثل کرج و ورامین و… نیز با ارتباطی که داشتیم مشخص شد مواردی که ناشی از زلزله باشد گزارش نشده است که نیاز باشد آتش نشان‌ها در محل حاضر باشند.

وی بیان کرد: در این مواقع تماس‌های زیادی با سامانه ۱۲۵ می‌شود اما عموماً نگرانی‌های مردم علت این تماس هاست و اینکه می‌پرسند باید چه کنیم.

ملکی گفت: مهمترین توصیه ما این است که مردم ننقاط امن خانه را شناسایی کنند. چون زلزله با شدت بیشتر حتی فرصت نمی‌دهد کسی فکر کند که جایی فرار کند و فرد باید در فاصله یکی دو متری خود بداند باید کجا پناه بگیرد. حتی ممکن است زلزله‌ای تعادل فرد را به هم بزند و در این مواقع کسانی موفق هستند که از قبل نقاط امن خانه را بشناسند.

سخنگوی آتش نشانی تهران بیان کرد: الان پدر و مادرها نکرانی هایی در ارتباط با فرزندان خود دارند و باید این مکان‌های امن خانه را به آنها معرفی کنند. کنج دیوار یا راهروهای باریک، میزهای قدرتمند و… از این مکان هاست. به جای آنکه بی محابا بیرون برویم در خانه بهترین جای امن است ضمن اینکه خود بیرون رفتن از منزل پروتکل دارد و تجمع زیر ساختمان‌ها بدترین مکان هاست و در این مواقع پارک‌ها و داخل خودرو معمولاً ایمنی بالاتری دارند.

وی در جوار ساختمان‌های در حال ساخت، درختان کهنسال، لبه پنحره ها، کنار دکل‌های برق را جاهای ناایمن در این مواقع نام برد و گفت: تجربه نشان داده طی ساعات آتی فضای مجازی پر از شایعه می‌شود و به مردم توصیه می‌کنم اخبار را از منابع رسمی دنبال کنند.

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

کارگران؛غایب بزرگ سهامی به نام عدالت/ چه کسانی سهام عدالت گرفتند؟ - خبرگزاری ده آباد | اخبار ایران و جهان

ج اردیبهشت ۱۹ , ۱۳۹۹
به گزارش بخش خبر ده آباد، طرح توزیع سهام عدالت، اولین بار در مرداد ماه سال ۸۴ و پس از […]

پایگاه اطلاع‌رسانی ده آباد


این پایگاه پس از زمان حدود 1 سال مجدداً باز طراحی شده و دوباره آماده خدمات رسانی به شما همشهریان گرامی میباشد لطفاً با نظرات و پیشنهادات خود ما را در این کار همراهی نمایید

دانلود برنامه اندروید ده آباد