انتقال تجارب دفاع مقدس موجب تضمین بنیه دفاعی کشور می شود – خبرگزاری سایت ده آباد | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری سایت ده آباد، هفتمین جلسه هماهنگی خاطره گویان نهضت خاطره گویی دفاع مقدس که در محل ستاد فرماندهی کل سپاه و با حضور فرماندهان عالی نیروهای مسلح از جمله سرلشکر سید یحیی صفوی، دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه و حجت الاسلام حاجی صادقی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه برگزار شد.

سرلشکر صفوی در این مراسم با اشاره به فلسفه راه اندازی نهضت خاطره گویی دفاع مقدس گفت: در اجرای نهضت خاطره گویی دفاع مقدس بیش از یکصد فرمانده از عزیزان ارتش و سپاه و جهاد سازندگی و نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران که در دفاع مقدس  و در سطوح عالی فرماندهی حضور داشتند، مشارکت دارند و از نظر من فرهنگ نهضت خاطره گویی دفاع مقدس که به امر مقام معظم رهبری به اینجانب ابلاغ شده است به دنبال اتصال فلسفه نهضت حسینی به فلسفه نهضت جهانی حضرت مهدی (عج) است و هنر خاطره گویان در آن است که نشان دهند انقلاب اسلامی و دفاع مقدس محصول نهضت حسینی و شعاعی از آن است و همانگونه که خون شهدای دفاع مقدس راه کربلا را باز کرد، خون شهدای مظلوم‌ مدافع حرم نیز راه قدس را باز خواهد کرد.

وی افزود: حدود سی میلیون نفر از جمعیت کنونی کشور سنی بین ۱۵ تا ۴۰ سال دارند و سالانه حدود ۴۰۰ هزار سرباز به مراکز آموزشی سپاه و ارتش و وزارت دفاع و ناجا می آیند و این جمعیت جوان کشور اتفاقات و معارف دفاع مقدس و انقلاب اسلامی را بخوبی نمی دانند، اگر بتوانیم معارف دفاع مقدس را به این جمعیت جوان منتقل کنیم، بزرگترین خدمت را برای روحیه معنوی و حماسی جوانان و تضمین بنیه دفاعی آینده کشور کرده ایم.

دستیا ر و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا ادامه داد: امروز و در ابتدای گام دوم انقلاب اسلامی، وظیفه بزرگی بر عهده ما است که باید آموزه های دفاع مقدس را به جوانان این مرز و بوم منتقل کرده و عطر جهاد و شهادت را در فضای چهل سالگی  دوم انقلاب منتشر کنیم.

وی با اشاره به برکات فلسفه دفاع مقدس و تاثیرات جهانی آن افزود: با فلسفه نهضت دفاع مقدس می توان فلسفه شکست ناپذیری ملت ایران به جهانیان را نشان داد و همانگونه که در دفاع مقدس مکتب مقاومت را ایجاد کردیم و این مکتب به لبنان و سوریه و فلسطین منتقل شد، می توان این مکتب را علاوه بر جهان اسلام به تمام ملت های آزادیخواه جهان منتقل و انتشار داد و علاوه بر آن در همین فلسفه دفاع مقدس می توانیم مقاومت اقتصادی  را شکل دهیم  و به پیروزی برسیم.

سرلشکر صفوی با اشاره به ظرفیت های دفاع مقدس برای نسل آینده انقلاب گفت: دستاورد دفاع مقدس تنها شکست یک دشمن خبیث و قداره کش نبود، بلکه حاکم شدن تفکر مقاومت و تشکیل هندسه جدید قدرت و زمینه سازی برای ایجاد تمدن نوین اسلامی را باید از دستاوردهای آینده دفاع مقدس ملت بزرگ ایران به رهبری ولایت فقیه دانست.

وی افزود: دفاع مقدس دارای ظرفیتی است که طول و عرض و عمق آن ناپیدا است، اگر بتوانیم معارف دفاع مقدس را به نسل بعدی مان منتقل کنیم می توانیم تهدیدات فعلی و آینده پیش روی جمهوری اسلامی ایران را با این فلسفه تبدیل به فرصت کنیم و نه تنها تهدیدات نظامی بلکه انواع تهدیدات فرهنگی، اقتصادی را می توانیم برای یکصد سال آینده تبدیل به فرصت کرده و ملت و کشورمان را بیمه و امنیت ملی مان را تضمین کنیم.

مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به مدیرت جنگ و صحنه دفاع مقدس گفت: جوانان ما باید بدانند جنگ بعنوان یکی از نمادهای تصاعد بحران، چگونه و با چه ابزاری مدیریت شد و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی چگونه توانست در مدیریت این بحران نقش آفرینی کند و ارتشی که در دوران پیش از انقلاب در وضعیت خاصی بود  چگونه به ارتشی مومن و مقتدر و سرافراز و در خدمت اسلام و ایران و مردم تبدیل شد. ارتشی که در حقیقت با انفاس قدسی حضرت امام خمینی (ره) ارتش حزب الله و ارتش جند الله شد.

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

اتحاد غربی عربی برای نجات از منجلاب یمن به التماس افتاده است - خبرگزاری ده آباد | اخبار ایران و جهان

د مهر ۱۵ , ۱۳۹۸
به گزارش بخش خبر سایت ده آباد، سردار علی فدوی بعد از ظهر دوشنبه در نهمین سالگرد تدفین شهدای گمنام […]

پایگاه اطلاع‌رسانی ده آباد


این پایگاه پس از زمان حدود 1 سال مجدداً باز طراحی شده و دوباره آماده خدمات رسانی به شما همشهریان گرامی میباشد لطفاً با نظرات و پیشنهادات خود ما را در این کار همراهی نمایید

دانلود برنامه اندروید ده آباد