افزایش ۲۰ درصدی تورم تولیدکننده مرغداری‌های صنعتی – خبرگزاری ده آباد | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری ده آباد، شاخص قیمت تولیدکننده محصولات مرغداری‌های صنعتی کشورسال١٣٩٨ (١٠٠=١٣٩٠) از سوی مرکز آمار ایران منتشر شد.

شاخص قیمت تولیدکننده محصولات مرغداری‌های صنعتی کشور در سال ١٣٩٨ به عدد ۴٨٩.٢٠ رسید که معادل ١٩.٣۶ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است. شاخص مرغداری‌های صنعتی نسبت به فصل مشابه سال قبل به جز فصل زمستان بقیه فصول با افزایش روبه رو بوده و بیشترین افزایش شاخص نسبت به فصل مشابه سال قبل مربوط به فصل بهار (۵۶.٣٠) و کمترین آن مربوط به فصل زمستان (٧.٠-) درصد بوده است. شاخص مرغداری‌های صنعتی نسبت به فصل قبل برای فصل‌های بهار و زمستان با کاهش و دو فصول دیگر با افزایش همراه بوده و بیشترین افزایش نسبت به فصل قبل در فصل تابستان و معادل ١١.٨٧ درصد است. همچنین بیشترین کاهش نسبت به فصل قبل در فصل بهار معادل ١٨.٩٣ درصد بوده است.

در سال ١٣٩٨ متوسط شاخص قیمت در اکثر استان‌ها به جز استان قم نسبت به سال ٩٧ با افزایش روبه‌رو بوده اند. به طوری که بیشترین افزایش شاخص (نرخ تورم) را استان سیستان و بلوچستان با ۵٨.٧٢ درصد داشته است. شاخص استان قم در سال ١٣٩٨ نسبت به سال قبل با کاهشی معادل ٣.٢٧- درصد روبه رو بوده است.

مرغ

در سال١٣٩٨ شاخص گروه مرغ به ۵۶۵, ۶۵ واحد رسید که در مقایسه با سال قبل ٢٢.۴١ درصد افزایش یافته است. این در حالی است که شاخص مذکور در سال قبل افزایشی معادل ۵٩.۴١ درصد داشته است. همه اقلام این گروه شامل پولت، مرغ گوشتی و جوجه یک روزه به ترتیب ١٩.۶۴، ٢١.٢۵ و ٢۵.۴٨ درصد نسبت به سال قبل افزایش قیمت داشته اند.

تخم مرغ

در سال ١٣٩٨ شاخص گروه تخم مرغ به ٣٢٠.٧٠ واحد رسیده که در مقایسه با سال قبل ۶.٧٩ درصد افزایش یافته است. این در حالی است که شاخص مذکور در سال قبل افزایشی معادل ٣٢.۶۵ درصد داشته است. شاخص تخم مرغ خوراکی در سال ٩٨ نسبت به سال قبل ٢.٢١- درصد کاهش و شاخص تخم مرغ نطفه دار معادل١۶.۶٠ درصد افزایش یافته است. همین اطلاع برای این اقلام در در سال ٩٧ به ترتیب معادل ٣۶.۶٨ و ٢٨.۵٢ درصد بوده است.

سایر

این گروه شامل کود است که در سال ١٣٩٨ شاخص آن به ١۵٩٩.٨٧ رسیده که در مقایسه با سال قبل ۶٩.۴۶ درصد افزایش یافته است. افزایش شاخص مذکور در سال ١٣٩٧ معادل ٧.٧٩ درصد بوده است. شاخص مذکور در تمام فصول سال نسبت به فصل مشابه سال قبل با افزایش روبه رو بوده و بیشترین افزایش در فصل پاییز و معادل ٧٩.٢٩ درصد بوده است.

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ماجرای کامل بازیکنان کرونایی در گل گهر/ اشک خانواده‌ها هم در آمد! - خبرگزاری سایت ده آباد | اخبار ایران و جهان

ی خرداد ۱۱ , ۱۳۹۹
محمد جواهری در گفتگو با بخش خبر سایت ده آباد، درباره آخرین وضعیت اعضای تیم فوتبال باشگاه گل گهر بعد […]

پایگاه اطلاع‌رسانی ده آباد


این پایگاه پس از زمان حدود 1 سال مجدداً باز طراحی شده و دوباره آماده خدمات رسانی به شما همشهریان گرامی میباشد لطفاً با نظرات و پیشنهادات خود ما را در این کار همراهی نمایید

دانلود برنامه اندروید ده آباد