اختصاص ۱۸هزار میلیارد ازمحل صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستاییان – خبرگزاری سایت ده آباد | اخبار ایران و جهانمحمد امید در گفت و گو با بخش خبر سایت ده آباد، اظهار داشت: یکی از اهداف مهم دولت در بحث توسعه اشتغال در روستاها توجه ویژه به مناطقی است که استعداد و ظرفیت های بسیاری در راستای ایجاد اشتغال و توسعه دارند و نیاز است با در اختیار گذاشتن منابع مالی مناسب روند احداث و راه اندازی واحدهای تولیدی در این مناطق را تسریع بخشید.

وی افزود: با حمایت های دولت می توانیم شاهد توسعه، اشتغالزایی و کارآفرینی در مناطق محروم و روستایی باشیم و در این راه دولت در بخش روستاها طی سال گذشته توجه ویژه ای را داشته است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور ادامه داد: در سال گذشته نزدیک به ۱۸ هزار میلیارد تومان از محل منابع صندوق توسعه ملی ویژه اشتغال روستاییان در نظر گرفته شده که تا امروز ۱۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان آن ابلاغ و ۱۱ هزار میلیارد تومان آن جذب شده است.

امید یادآور شد: در کنار این منابع ویژه از محل منابع مشترک معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری و مجموعه بنیاد مستضعفان تسهیلاتی در اختیار کارآفرینان قرار گرفته است.

وی بیان کرد: برای استان کردستان در بخش زیر منابع که منابع مشترک بین امور روستایی و بنیاد مستضعفان است ۶۰ میلیارد تومان پیش بینی شده و در بخش منابع اشتغال روستایی نیز بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده که تا امروز رقم قابل توجهی از آن جذب شده است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور با بیان اینکه عملکرد جذب اعتبارات در کردستان نسبت به سایر استان های کشور بسیار قابل قبول بوده است، گفت: تا امروز بیش از ۸۰ درصد این منابع در کردستان جذب شده است.

امید با بیان اینکه کیفیت طرح هایی که در این استان اجرا شده بسیار خوب بوده و توانسته اشتغالزایی مناسبی ایجاد کند، اظهار داشت: این آمادگی را داریم در صورتی که بقیه منابع صندوق توسعه ملی جذب شود در راستای توسعه اشتغال روستایی بیش از گذشته این این منابع را در اختیار استان هایی مانند کردستان قرار دهیم.

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

عرضه اوراق منفعت تا سقف ۴ هزار میلیارد تومان؛ یکشنبه در فرابورس - خبرگزاری سایت ده آباد | اخبار ایران و جهان

پ آذر ۱۴ , ۱۳۹۸
به گزارش خبرگزاری سایت ده آباد به نقل از بازار سرمایه، مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه با اعلام این خبر […]

پایگاه اطلاع‌رسانی ده آباد


این پایگاه پس از زمان حدود 1 سال مجدداً باز طراحی شده و دوباره آماده خدمات رسانی به شما همشهریان گرامی میباشد لطفاً با نظرات و پیشنهادات خود ما را در این کار همراهی نمایید

دانلود برنامه اندروید ده آباد