اتحاد غربی عربی برای نجات از منجلاب یمن به التماس افتاده است – خبرگزاری ده آباد | اخبار ایران و جهانبه گزارش بخش خبر سایت ده آباد، سردار علی فدوی بعد از ظهر دوشنبه در نهمین سالگرد تدفین شهدای گمنام در دانشگاه شاهد طی سخنانی گفت: شهدا در بالاترین درجات قرار دارند، که حتی ذهن ما نیز نمی تواند، به جایگاه آن ها خطور کند، باید از معنویات شهدا برای خود بهره ببریم، شهدا زنده اند.

وی با بیان این که اکنون بیش از ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی می گذرد، گفت: دشمن از روز دوم انقلاب اسلامی یعنی ۲۴ بهمن ۵۷ دعوا و جنگ را با جمهوری اسلامی آغاز کرد.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان این که ماهیت دعوای غرب با انقلاب اسلامی از نوع منافع سیاسی، اقتصادی و دنیوی نیست، اضافه کرد: اگر دعوای ما با غرب بر سر دنیا بود، تاکنون با هم به توافق می رسیدیم و مذاکرات پاسخ می داد، اما ماهیت دعوای ما حق و باطلی است و این نوع دعوا تمامی ندارد، چرا که طبق آیات قرآن حق و باطل کنار هم جمع نمی شوند.

فدوی اضافه کرد: باید راجع به ماهیت دعوای ما و غرب به خوبی فکر کنیم، اگر اینچنین نشود، این خواهد شد، که بسیاری از افرادی که صاحب فکر هستند، علی رغم اعترافات خود دشمنان این دعوا را قبول ندارند.

وی گفت: غیر از مقطع زمانی پیامبر(ص) و ائمه معصومین علیهم السلام مقاطعی را نخواهید یافت، که این دشمنی که با انقلاب اسلامی صورت گرفته باشد، با جبهه حق شاهد باشیم.

این سردار سپاه با بیان این که جنس انقلاب اسلامی با مابقی انقلاب های دنیا متفاوت است، گفت: دشمن پس از شکست توطئه های فراوان خود، یک فرد احمق و شهرت طلب مانند صدام را به جنگ انقلاب اسلامی فرستاد، صدام نیز معاهده با ایران را پاره کرد و به خبرنگاران گفت، ۳ روز دیگر در تهران پاسخ شما را خواهم داد.

فدوی با بیان این که ۶۵ درصد جمعیت عراق را شیعیان تشکیل می دهند، گفت: ۴ میلیون نفر شیعه در زمان حکومت صدام شهید شدند و ۶۵۰ هزار گور دسته جمعی در عراق پیدا شد، که زن و مرد و پیر و بچه در آن ها دفن کرده بود.

وی با بیان این که در عملیات کربلای ۵ در دریا و خلیج فارس به طور مستقیم با ناوهای آمریکایی ها می جنگیدیم، اظهار داشت: در آن زمان قیمت نفت ۶ دلار بود و میزان صادرات نفت ما کمتر از امروز بود، اما هیچ نمودی در زندگی و سر سفره مردم نداشت، چرا که تصویر واقعیت بیش از خود واقعیت مهم است.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: در آن زمان ما تقریبا همه چیز وارد می کردیم و نیز برای درآمد کشور فقط نفت صادر می کردیم و این صادرات نیز تنها با کشتی انجام می شد، در این شرایط فرانسوی ها هواپیمای مخصوص زدن کشتی را به عراق اجاره داد، که کشتی های ما را می زدند.

وی افزود: امروز ۳۱ سال از جنگ می گذرد و دشمنی ها با ما بیشتر از آن روز ها است، اما هیچ کس جرات شلیک حتی یک تیر به سوی ما ندارد، چرا که در مساله توان نظامی ۳ مرحله مهم است، که ملت ها می توانند، در پی این مراحل باشند، یکی از این مراحل این است، که یک کشوری بتواند، از خود دفاع کند، که انقلاب اسلامی بسیار سریع به این توان دست یافت و دلیل آن نیز ۸ سال دفاع مقدس است.

فدوی گفت: مرحله دوم بازدارندگی است، در این مرحله هرکس قصد حمله به کشوری را دارد، در محاسبات خود به این نتیجه می رسد، که ضرر حمله به آن کشور بیش از منافع آن است و لذا از حمله منصرف می شود، دنیا سال های کمی پس از جنگ به این نتیجه رسید، که ایران قدرت بازدارندگی دارند و می توانند، کشوری که علیه آن ها اقدام کند، را پشیمان کنند، البته متاسفانه بسیاری از افراد در داخل کشور همچنان مطرح می کنند، که قدرت دفاعی کشور توان بازدارندگی ندارد.

وی گفت: مرحله سوم مرحله ای است، که دشمن شما در پی ایجاد توان بازدارندگی در برابر قدرت شما است، آخرین وزیر دفاع دولت قبلی آمریکا می گفت « ما و هم پیمانان منطقه ای و فرامنطقه ای به دنبال ایجاد توان بازدارنده در برابر ایران است. » وزیر دفاع آمریکا فرد تبلیغاتی نیست، وزیر دفاع کشوری است، که خود را ابرقدرت می داند و جمله ای که نشان ضعف باشد، مطرح نمی کنند.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اضافه کرد: امروز دشمنان ما در موضعی هستند، که در پی کسب قدرت بازدارندگی در برابر انقلاب اسلامی هستند، حوادثی که اخیرا به وجود آمده نشان می دهد، که اگر انقلاب اسلامی بخواهد اقدامی علیه دشمنان خود بکند، آن ها قدرت بازدارندگی ندارند و نمی توانند، مدعی باشند، که این قدرت را دارند.

وی با بیان این که دشمن اگر مطمئن باشد، می تواند، کاری کند، که ما نباشیم، این امر را به فردا موکول نمی کند، گفت: این قدرت و عظمت کشور به دلیل قدرت مادی و دنیوی نیست، چرا که در تجهیزات مادی آن ها بسیار جلوتر از ما هستند، بودجه نظامی آمریکا بیش از بودجه چندین سال فروش نفت کل کشور ما است، اما در تمام توطئه ها و دشمنی های خود با کشور ایران شکست خوردند.

این مقام نظامی اضافه کرد: یمنی ها ۵ سال است، با تمام استکبار جهانی می جنگند، در ظاهر کار شما عربستان و امارات را می بینید، آمریکایی ها، صهیونیست ها، اروپایی ها، آفریقایی ها و کشورهای مرتجع منطقه هم هستند، اما امروز به التماس افتادند، که کسی بیاید و این ها را از منجلاب موجود نجات دهد.

وی گفت: قدرت کشور ما و جبهه مقاومت علیه غرب بر اساس قواعد الهی است و خداوند که قادر مطلق است، هر آن چه بخواهد می تواند، انجام دهد، اگر به قواعد الهی عمل کنیم، همه مستکبرین عالم در یک جبهه باشند، نیز نمی توانند، در برابر ما بایستند.

فدوی گفت: استقامت، پایداری و صبر امامین انقلاب اسلامی بیش از ۴۰ سال مثال زدنی است، در حال حاضر خوب بودن بسیار سخت تر از گذشته است، امروز گناه کردن بسیار ساده تر از گذشته شده است،

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ناجا در متن زندگی مردم ایفای نقش می کند - خبرگزاری ده آباد | اخبار ایران و جهان

د مهر ۱۵ , ۱۳۹۸
به گزارش خبرگزاری سایت ده آباد به نقل از پایداری ملی، سردار غلامرضا جلالی به مناسبت گرامیداشت هفته نیروی انتظامی […]

پایگاه اطلاع‌رسانی ده آباد


این پایگاه پس از زمان حدود 1 سال مجدداً باز طراحی شده و دوباره آماده خدمات رسانی به شما همشهریان گرامی میباشد لطفاً با نظرات و پیشنهادات خود ما را در این کار همراهی نمایید

دانلود برنامه اندروید ده آباد